Bilişim Teknolojisi
Burak DEMİRTÜRK

----HOŞGELDİNİZ------
Bilişim Teknolojisi
Burak DEMİRTÜRK

----HOŞGELDİNİZ------
Bilişim Teknolojisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilişim Teknolojisi

Bilişim teknoloji alanı tanıtımı ( Burak DEMİRTÜRK)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» VMwareWorkstation Full İndir
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 1:04 am tarafından BAYBORA

» Cpuid HWMonitör ve CPU-Z
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 12:55 am tarafından BAYBORA

» windows medıa player 12 ing ama güzel
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 12:45 am tarafından BAYBORA

» AIMP Classic 2.61.570
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:40 pm tarafından €mine

» VirtualDub 1.9.9
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:12 pm tarafından €mine

» AirSnare 1.5
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:00 pm tarafından €mine

» FileZilla 3.3.3 RC 1
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 3:57 pm tarafından €mine

» Driver magician indir & özeLLikLeri
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:49 am tarafından öSqé

» unLocker inDir
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:43 am tarafından öSqé

En iyi yollayıcılar
tolga_yinanc (332)
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Vote_lcapSunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Voting_barSunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Vote_rcap 
The Dualion (300)
Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Vote_lcapSunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Voting_barSunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Vote_rcap 
bhrcn (195)
K3riM3 (116)
starkey (94)
digitalpeach (85)
erhan41 (77)
HoLLy (65)
umit (59)
pisikopatyazar (53)

Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri...

YazarMesaj
erhan41
Uzman
Uzman

Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Empty
MesajKonu: Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri...   Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri... Icon_minitimePtsi Ara. 14, 2009 5:08 pm

Güncel (Windows) Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri

Standart (Standard) Sürümü
Ağ üzerindeki diğer sistemlere hizmet ve kaynaklar sağlamak için tasarlanmıştır.
Windows NT 4.0 ve Windows 2000 Server sürümlerinin yerini alması amaçlanmıştır. İşletim
sistemi özellik ve yapılandırma seçeneklerine sahiptir.
Windows Server 2003 Standard sürümü:
 Dosya ve yazıcıların ortak kullanımını
destekler.
 En fazla 4 GB ram ve 2 CPU ile
çalışabilme özelliklerine sahiptir.
 Güvenli bir internet bağlantısı sağlar.
 Masaüstü uygulamalarının tek merkezden kurulumunu destekler.
Ticari (Enterprise) SürümüWindows Server 2003 Enterprise sürümü, her büyüklükte firmanın genel amaçlarına
cevap verebilir. Uygulamalar, Web hizmetleri ve altyapı için uygun olan bu platform yüksek
performans ve verim sağlar, ileri düzeyde güvenilirliğe sahiptir.
Windows Server 2003 Enterprise sürümü:
 Sekiz işlemciye kadar destek veren,
gelişmiş işlevlere sahip sunucu işletim
sistemidir.
 Sekiz düğümlü kümelendirme gibi
kurumsal özellikler sunar, 32 GB belleğe kadar destek verir.
 Intel Itanium tabanlı bilgisayarlarda da kullanılabilir, bu bilgisayarlarda 128 GB
RAM desteği verebilir.
 64 bit bilgi işlem platformlarında kullanılabilecek bir sunucudur.
Veri Merkezi (Datacenter) SürümüWindows Server 2003 Datacenter Edition, en yüksek düzeyde kesintisiz
kullanılabilme ve ölçeklenebilme özelliği isteyen, kuruluş için hayati derecede önem taşıyan
uygulamalar için tasarlanmıştır.
Windows Server 2003 Datacenter sürümü:
 Microsoft tarafından üretilen en güçlü
ve işlevsel sunucu işletim sistemidir.
 32 yollu SMP (symmetric
multiprocessing - simetrik çoklu
işlemci-) ve 64 GB RAM desteği vardır.
 Hem sekiz düğümlü kümelendirme, hem de yük dengeleme hizmetleri standart
özelliklerindendir.
 En az 8 CPU gereksinimi duyar, 32 işlemciye kadar destek verir.
5
 Itanium için 128 GB RAM desteği verir.
 64 bit bilgi işlem platformlarında kullanılabilecek bir sunucudur.
Web (Web) SürümüWindows işletim sistemleri içinde yeni bir ürün olan Windows Server 2003 Web
Edition hemWeb hizmetlerinde, hem de ev sahipliğinde kullanılabilir.
Web siteleri, web tabanlı uygulamalar dağıtmada ve de web hizmetleri sağlamada
kullanılmak için geliştirilmiştir. Aktif rehber (active directory) özelliği yoktur.
Windows Server 2003 Web sürümü:
 Web uygulamaları, Web sayfaları ve
XML hizmetleri oluşturmak ve
bunlara ev sahipliği yapmak için
kullanılır.
 Öncelikle bir IIS 6.0 Web sunucusu olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
 NET Framework yapısının anahtar öğesi olan ASP.NET teknolojisini kullanan
XML Web hizmetleri ile uygulamalarını hızlı bir biçimde geliştirmek ve
dağıtmak için bir platform sağlar.
 2 GB RAM ve CPU desteği verir.
 Kurumsal kurulumu ve yönetimi kolaydır.
Sunucu işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgiye www.microsoft.com/turkiye
adresinden ulaşabiliriz.

Sunucu İşletim Sistemi Sürümleri...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GNU İşletim Sistemi..
» Pardus İşletim sistemi
» İşletim Sistemi Nedir?
» Ağ Veri Tabanı Sürümleri
» Sunucu (Server)