Bilişim Teknolojisi
Burak DEMİRTÜRK

----HOŞGELDİNİZ------
Bilişim Teknolojisi
Burak DEMİRTÜRK

----HOŞGELDİNİZ------
Bilişim Teknolojisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilişim Teknolojisi

Bilişim teknoloji alanı tanıtımı ( Burak DEMİRTÜRK)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» VMwareWorkstation Full İndir
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 1:04 am tarafından BAYBORA

» Cpuid HWMonitör ve CPU-Z
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 12:55 am tarafından BAYBORA

» windows medıa player 12 ing ama güzel
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 12:45 am tarafından BAYBORA

» AIMP Classic 2.61.570
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:40 pm tarafından €mine

» VirtualDub 1.9.9
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:12 pm tarafından €mine

» AirSnare 1.5
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:00 pm tarafından €mine

» FileZilla 3.3.3 RC 1
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 3:57 pm tarafından €mine

» Driver magician indir & özeLLikLeri
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:49 am tarafından öSqé

» unLocker inDir
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:43 am tarafından öSqé

En iyi yollayıcılar
tolga_yinanc (332)
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Vote_lcapIsa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Voting_barIsa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Vote_rcap 
The Dualion (300)
Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Vote_lcapIsa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Voting_barIsa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Vote_rcap 
bhrcn (195)
K3riM3 (116)
starkey (94)
digitalpeach (85)
erhan41 (77)
HoLLy (65)
umit (59)
pisikopatyazar (53)

Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Empty
MesajKonu: Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti   Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimePerş. Ara. 10, 2009 4:09 pm

http://bilisim41.hareketforum.com
Admin
Admin
Admin

Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Empty
MesajKonu: ISA SERVER nedir? Ne İşe yarar? Nasıl Kurulur?   Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti Icon_minitimePerş. Ara. 10, 2009 4:10 pm

ISA (Internet Security and Acceleration) Server 2000, özellikle Internet'e erişim için kendi networklerini genişleten şirketler için geliştirilmiştir. ISA Server, caching (ön belleğe alma) özelliğiyle özellikle kullanıcıların Web erişimini hızlandırır. Bunun dışında ISA Server, şirketin network kaynaklarını, network dışından gelecek yetkilendirilmemiş kullanıcılara karşı korumak için firewall görevi üstlenir.

A. ISA SERVER SÜRÜMLERI
ISA Server, ölçeğe göre iki ayrı sürüm olarak pazara sürülmüştür:

-ISA Server Standard Edition
-ISA Server Enterprise Edition

Standart sürüm, küçük şirketler için firewall ve Web caching hizmetleri sağlar.

Enterprise sürüm ise, standart sürümün özelliklerinin yanı sıra, özellikle daha fazla Internet trafiğini yönetmek ve performans sağlamak için geliştirilmiş bir üründür.

B. ISA SERVER'IN SAĞLADIĞI ŞEYLERISA Server şirketlere şu yararları sağlar:

.Hız (acceleration)
. Güvenlik (security)
. Yönetim
. Genişleme

ISA Server, caching olanağıyla Internet üzerindeki network trafiğini azaltır. Değişik katmanlarda network trafiğini izleyerek güvenliği sağlar. Güvenliği sağlamak için gelen ve giden network trafiğine filtre konur.

ISA Server, güvenlik ve caching özelliklerinin yanı sıra merkezi bir yönetim ve şirket ilkelerinin geliştirilmesini sağlar.

C. KURULUM MODLARI
ISA Server değişik modlarda kurulur:

. Cache mod
. Firewall mod
. Integrated mod

Cache mode Web erişimi hızlandıran bir moddur. Firewall ise güvenlik sağlar. Integrated modda ise her iki mod bir araya getirilebilir. Genellikle her iki mod bu Integrated mod ile bir araya getirilerek kolay yönetim sağlanır.

II. CACHİNG (ÖN BELLEĞE ALMAK)

Caching erişilen Web nesnelerinin ön bellekte tutulmasıyla network performansının artırılmasını sağlar. Caching işlemi Intranet ve Internet için kullanılabilir.

ISA Server değişik caching işlemlerini destekler:

. Forward caching.
. Reverse caching.
. Distributed caching.

Forward caching işlemi iç istemcilerin Internet üzerindeki adreslere erişmesini hızlandırır. Sık istenen nesneler merkezi bir ön bellekte tutulur ve diğer istemcilerin buradan erişmesi sağlanır.

Reverse caching işlemi ise, dış istemcilerin iç Web server üzerindeki kaynaklara erişmesini sağlar. Distributed caching işlemi ise birden çok ISA Server arasında yük dengelemesini sağlar.

III. FİREWALL

Firewall, donanım, yazılım ya da her ikisinin bileşimi olarak düzenlenen güvenlik sistemleridir. Firewall'lar network üzerindeki paketleri filtreleyerek özel networkleri izinsiz kullanıcıların erişiminden korur. Değişik türde firewall tasarımları vardır. Buların içinde three-homed firewall ya da back-to-back firewall gibi düzenlemeler vardır.

Firewall'lar iki amaca hizmet ederler

Networke giren ve networkten çıkan bütün trafiği kontrol eder ve izinsiz kullanıcıları engellerler. Bunun dışında şirket için güvenlik ilkesi uygularlar.

ISA Server network trafiğinin kontrolü için şu işlemleri yapar:

. IP Paketlerinin Filtrelenmesi
. Uygulama Filtreleleri
. Kötü Niyetli Kişilerin Bulunması

Paket filtreleme network paketlerinin özelliklerine göre yapılır. Uygulama filtereleri ise belli bir tür veriye göre yapılır.
http://bilisim41.hareketforum.com

Isa Server Turkce Görsel Eğitim Seti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adobe Indesign CS3 görsel videolu Türkçe Eğitim seti
» SQL SERVER 2005 Görsel Eğitim Seti 10 CD
» 3d MAX görsel eğitim seti...
» Mysql -Görsel Egitim Seti
» C ++ Gorsel Egitim Seti Upload by medcezir