Bilişim Teknolojisi
Burak DEMİRTÜRK

----HOŞGELDİNİZ------
Bilişim Teknolojisi
Burak DEMİRTÜRK

----HOŞGELDİNİZ------
Bilişim Teknolojisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilişim Teknolojisi

Bilişim teknoloji alanı tanıtımı ( Burak DEMİRTÜRK)

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» VMwareWorkstation Full İndir
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 1:04 am tarafından BAYBORA

» Cpuid HWMonitör ve CPU-Z
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 12:55 am tarafından BAYBORA

» windows medıa player 12 ing ama güzel
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 12:45 am tarafından BAYBORA

» AIMP Classic 2.61.570
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:40 pm tarafından €mine

» VirtualDub 1.9.9
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:12 pm tarafından €mine

» AirSnare 1.5
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 4:00 pm tarafından €mine

» FileZilla 3.3.3 RC 1
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 3:57 pm tarafından €mine

» Driver magician indir & özeLLikLeri
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:49 am tarafından öSqé

» unLocker inDir
Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 9:43 am tarafından öSqé

En iyi yollayıcılar
tolga_yinanc (332)
Outlook Expresste Yedekleme Vote_lcapOutlook Expresste Yedekleme Voting_barOutlook Expresste Yedekleme Vote_rcap 
The Dualion (300)
Outlook Expresste Yedekleme Vote_lcapOutlook Expresste Yedekleme Voting_barOutlook Expresste Yedekleme Vote_rcap 
bhrcn (195)
K3riM3 (116)
starkey (94)
digitalpeach (85)
erhan41 (77)
HoLLy (65)
umit (59)
pisikopatyazar (53)

Outlook Expresste Yedekleme

YazarMesaj
bhrcn
GENERAL
GENERAL
bhrcn

Outlook Expresste Yedekleme Empty
MesajKonu: Outlook Expresste Yedekleme   Outlook Expresste Yedekleme Icon_minitimePerş. Ara. 17, 2009 12:16 pm

Adım 1: İleti dosyalarını bir yedekleme klasörüne kopyalama

Adım A: Depo klasörünü bulma
Outlook Express'i başlatın.
Araçlar'ı ve sonra Seçenekler'i tıklatın.
Bakım sekmesinde, Depo Klasörü'nü tıklatın.
Saklama Yeri iletişim kutusuna, depo konumunu kopyalayın. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:
<LI type=a>Fare işaretçisini Kişisel ileti deponuzun bulunduğu klasör kutusunun alt uçlarından birine yerleştirin. <LI type=a>Farenin sol düğmesini basılı tutarak, fare işaretçisini Kişisel ileti deponuzun bulunduğu klasör kutusunun üzerinde sürükleyin.
CTRL+C tuşlarına basarak konumu kopyalayın.
İptal'i tıklatın ve sonra da iletişim kutusunu kapatmak üzere yeniden İptal'i tıklatın.
Adım B: Depo klasörünün içeriğini kopyalama
Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, CTRL+V tuşlarına basın ve Tamam'ı tıklatın.
Düzen menüsünde, Tümünü Seç'i tıklatın.
Düzen menüsünde, Kopyala'yı tıklatın ve sonra da pencereyi kapatın.
Adım C: Bir yedekleme klasörü oluşturma
Masaüstünde boş bir alanı sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve sonra da Klasör'ü tıklatın.
Klasör adı olarak Posta Yedekleme yazın ve ENTER tuşuna basın.
Adım D: Depo klasörünün içeriğini yedekleme klasörüne yapıştırma
Posta Yedekleme klasörünü çift tıklatarak açın.
Posta Yedekleme klasör penceresinin içinde bir alanı sağ tıklatın, sonra da Yapıştır'ı tıklatın.
Adım 2: Adres Defteri'ni bir .csv dosyasına verme

Önemli Outlook Express'te birden çok kimlik kullanıyorsanız bu adımı uyguladığınızdan emin olun.

Microsoft Outlook Express 5.x ve Microsoft Outlook Express 6.0'da, Adres Defteri verilerini depolamak üzere bir Windows Adres Defteri (.wab) dosyası kullanılır. Her kimlik için bağımsız veriler, kullanılan .wab dosyasındaki bir klasörde kullanıcı adına göre saklanır.

Farklı kimlikler için Adres Defteri verilerini ayırmanın tek yolu, ilgili kimlik ile oturum açıp verileri bir .csv dosyasına vermektir. .wab dosyası kullanıcı Kimlik bilgilerinden ayrı işlenirse, veriler tümüyle verilebilir. Bu durumda, veriler klasörlere göre verilemez.

.wab dosyasını bir .csv dosyasına vermenin başka bir nedeni daha vardır. .wab dosyası bir .csv dosyasına verilemez ama Microsoft Outlook ile paylaşılırsa, Outlook'ta adresler kişisel klasörler (.pst) dosyasında depolanır. Outlook Express'teki Dosya menüsünü kullanarak dosyayı bir .csv dosyasına verdiğinizde, doğru kişiler verilir. Ancak, Adres Defteri Outlook ile paylaşılıyorsa, Adres Defteri'nden vermek üzere Dosya menüsü seçeneğini kullanamazsınız. Bu seçenek kullanılamaz.

Adres Defteri'ni bir .csv dosyasına vermek için şu adımları izleyin:
Dosya menüsünde, Ver'i ve sonra da Adres Defteri'ni tıklatın.
Metin Dosyası (Virgülle Ayrılmış Değerler) seçeneğini ve sonra da Ver'i tıklatın.
Gözat'ı tıklatın.
Oluşturduğunuz Posta Yedekleme klasörünü seçin.
Dosya Adı kutusuna adres defteri yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.
İleri'yi tıklatın.
Vermek istediğiniz alanların onay kutularını tıklatarak seçin, ardından Son'u tıklatın.
Tamam'ı ve sonra da Kapat'ı tıklatın.
Adım 3: Posta hesabını bir dosyaya verme

Araçlar menüsünde, Hesaplar'ı tıklatın.
Posta sekmesinde, vermek istediğiniz posta hesabını ve sonra da Ver'i tıklatın.
Kayıt Yeri kutusunda, Posta Yedekleme klasörünü seçin ve Kaydet'i tıklatın.
Vermek istediğiniz her posta hesabı için bu adımları yineleyin.
Kapat'ı tıklatın.
Adım 4: Haber grubu hesabını bir dosyaya verme

Haber sekmesinde, vermek istediğiniz haber hesabını ve sonra da Ver'i tıklatın.
Kayıt Yeri kutusunda, Posta Yedekleme klasörünü seçin ve Kaydet'i tıklatın.
Vermek istediğiniz her haber hesabı için bu adımları yineleyin.
Kapat'ı tıklatın.
Outlook Express öğelerini geri yükleme
Not Outlook Express'te birden çok kimlik kullanırken öğeleri geri yüklemek için, bu adımları uygulamadan önce kimlikleri yeniden oluşturmanız gerekebilir. Her kimlik için, her adımı gerektiğince yineleyin.
Adım 1: İletileri yedekleme klasöründen alma

Dosya menüsünde, Al'ın üzerine gelin ve sonra da İletiler'i tıklatın.
İleti veya adres defterini almak istediğiniz e-posta programını seçin kutusunda, Microsoft Outlook Express 5 veya Microsoft Outlook Express 6'yı tıklatın, sonra da İleri'yi tıklatın.
OE5 saklama dizininden posta al veya OE6 saklama dizininden posta al'ı tıklatın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
Gözat'ı tıklatın ve ardından Posta Yedekleme klasörünü tıklatın.
Tamam'ı ve sonra İleri'yi tıklatın.
Tüm klasörler'i tıklatın, İleri'yi tıklatın ve sonra da Son'u tıklatın.
Adım 2: Adres Defteri dosyasını alma

Dosya menüsünde, Al'ı ve sonra da Diğer Adres Defteri'ni tıklatın.
Metin Dosyası (Virgülle Ayrılmış Değerler) seçeneğini ve sonra da Al'ı tıklatın.
Gözat'ı tıklatın.
Posta Yedekleme klasörünü seçin, adres defteri yedek kopyası.csv dosyasını tıklatın, sonra da Aç'ı tıklatın.
İleri'yi ve ardından Son'u tıklatın.
Tamam'ı ve sonra da Kapat'ı tıklatın.
Adım 3: Posta hesabı dosyasını alma

Posta sekmesinde, Al'ı tıklatın.
Konum kutusunda, Posta Yedekleme klasörünü seçin.
Almak istediğiniz posta hesabını ve sonra Aç'ı tıklatın.
Almak istediğiniz her posta hesabı için bu adımları yineleyin.
Kapat'ı tıklatın.
Adım 4: Haber grubu hesabı dosyasını alma

Haber sekmesinde, Al'ı tıklatın.
Konum kutusunda, Posta Yedekleme klasörünü seçin.
Almak istediğiniz haber hesabını ve sonra Aç'ı tıklatın.
Almak istediğiniz her haber hesabı için bu adımları yineleyin.
Kapat'ı tıklatın
http://bhrcn.tr.gg

Outlook Expresste Yedekleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yedekleme Türleri
» Sistem Yedekleme Nasıl Yapılır